DUA

DUA

 

 

       Sabahın seherinde dağılan kısmetten mevlaya verilen rahmetten peygamber efendimize verilen şefaatten Fadime anaya verilen huccetten bizlere de nasip eyle Ya RABBİ.

       Allah’ım evine geldim ,peygamber efendimizin hacet kapıları açılmış hacetimi almaya geldim.Allah’ım imandan ayırma ,can acısı duyurma. Dünya da gözsüz ahirette imansız bırakma Ya RABBİ.

       Rızkımızı bol ver ,imanımıza kabrimize nur ver ,azımızı çoğa say ,günahımızı yoğa say ,bilmediğimizi bildir kabrimizi nur ile doldur Ya RABBİ.

Allah’ım bizi af eyle ,her derimizi def eyle ,kalbimizi nur eyle ,dört ırmaktan içirmek nasip eyle. Ey Allah’ım ;dinimizi hidayet ,imanımız sana emanet ,kabirde ,haşirde ,sıratta mizanda ,arasatta  sen selamet eyle ,Ya RABBİ.

      Allah’ım kafalarımızdan durgunluğu ,kalplerimizden yorgunluğu ,ruhlarımızdan kırgınlığı kaldır  Ya RABBİ. Allah’ım bizi iki cihanda aziz olanlardan eyle. Verdiğin akıldan doğru yoldan kamil imandan ,verdiğin sıfattan ,üç öğütten ,beş vakitten ,altı dosttan ayırma.

      Gözümüzün nurunu ,dizimizin dermanını ,kalbimizin imanını  alma Ya RABBİ. Yel hışmından ,ateş hışmından ,şerli kulların şerrinden sen esirge Ya RABBİ. Az ağrılı ölüm nasip eyle Ya RABBİ. Gizli dertlerimizi uyandırma Ya RABBİ. Dilimizi ,aklımızı zayetme dumanlı günler verme Ya RABBİ.

      Sev bizi ,sevdir bizi ,sevindir bizi  ,dünyada mekansız ,vatansız ,kabirde kefensiz ,ahirette imansız koyma ,işim selamet ,başım selamet ,imanım sana emanet Ya  RABBİ.

      Ey hacetleri yerine getiren  ,ey duaları kabul buyuran kendi rahmetinle duaları kabul et. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi Allah’ım selam peygambere ,hamd da Allah’a olsun.

     Ya RABBİ ;rızai ilahın için okumuş olduğumuz Kur’an-ı Kerimi meal kusurlarını kabul eyle ,kusurlarımız varsa meleklerinle tamam eyle. Allah’ım okumuş olduğumuz Kur’an-ı Kerim’den hasıl olan sevabı evvelden bizzat hulasa-i kainat ,başımızın tacı ,gönüllerimizin ilacı “sen olmasaydın ben bu alemi yaratmazdım.” Sözünün muhatabı en üyük insa Muhammed Mustafa (s.a.v.)  Efendimizin mübarek ruhu tayibelerine hediye eyledik haberdar eyle Ya RABBİ.

    Hz. Adem Aleyhisselamdan bizim peygamberimize kadar gelmiş geçmiş bütün peygamerlerin mübarek ruhlarına hediye eyledik sen vasıl eyle Ya RABBİ. Ashabı kiramın günümüze kadar gelmiş geçmiş evliya ,ulema ,ermiş ve dervişlerin ve İslam uğruna canlarını ,mallarını feda ederek şehit düşen tüm mü’min kullarının ruhlarınada hediye eyledik şu anda onları haberdar eyle Ya RABBİ. Bizleri de  sana layık kul habibine layık ümmet eyle Ya RABBİ.

    Ya RABBİ hane sahiplerinin de ölmüşlerinin ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle Ya RABBİ. Buraya uzaktan ,yakından gelen cemaatin ana-baba ,evlat ,ayal yediden yetmişe cümle kuşak ehlinin iman ile ölmüşlerinin ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle Ya RABBİ

    Gözlerimizin perdelenip ,şu sevdiğimiz güzel dünyayı göremez olduğumuz vakit cenneti cemali Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e hayran ,sağımızda kur’an ,göğsümüzde iman ,fikrimizde hafizeyol ,karşımda peygamberimiz “Korkma ya ümmetim ,sen benim ümmetimsin makamına hoş geldin ,menzilin mübarek olsun ” gözlerimiz arşı alayı seyrederek dillerimiz kelime-i şehadeti getirerek buyrun (Eşhedü En La İlahe İllallah Ve Eşhedü Enne Muhammeden Abduhu Ve Rasülüh ) diyerek az ağrı ve asan ölümle çene kapamamızı cümlemize nasip eyle Ya RABBİ.

    Kabirlerimizi cehennem çukurlarından ;bir çukur değil ,cennet bahçelerinden bir bahçe eyle ,Lütfu   ilahiye eren ,imanla canını veren ,Firdevs cennetine giren ,orada cemalini gören kullarından eyle Ya RABBİ.

     İlahi YaRABBİ ;bizleri şeytan şerrinden ve nefsimizin şerrinde ,ani ölümden ,şiddetli fakirlikten ,kabul olmayan duadan ,yetim görünce sızlamayan yürekten ,faydasız ilimden ,gıybet ,dedikodu ,yalan ve iftiradan koru. Sana sığınırız Allah’ım. İlahi Kıyama kadar neslimizden ,ehli tevhid ,ehli iman ,ehli Kur’an ,ehli ilim  ,ehli irfan ,ehli vicdan ve dua edecek hayırlı insanlarımızı başımızdan eksik etme Ya RABBİ.

     Hastalarımıza şifa ,dertli kullarına deva ,borçlu kullarına edalar nasip eyle. İslamı yaşama şuuru öğrenme sevgisi ver. Emrettiğin gibi tam mü’min kullarından olmamızı nasip et. Allah rızası için peygamberimizin mübarek ruhu için ,dualarımızın kabulü için ,hayırlar fethi için ,şerlerin def’i için tüm ümmeti Muhammed’in sıhhat ,afiyet ve selameti için  EL FATİHA…..

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !